RİSKİNİZİ YÖNETİR HUZURUNUZU GÖZETİR
RİSK YÖNETİMİ
Abdullah İsmet ( Broker )

ABDULLAH İSMET

BROKER CLU, ChFC, Exec. MBA

Gözetmen Sigorta Brokerliği’nin kurucusu olan Abdullah İsmet, sigorta kariyerine 1972 yılında merkezi Amerika Birleşik Devletlerin’de bulunan Dünya’nın en önde gelen sigorta şirketlerinden biri olan Metropolitan Hayat Sigorta Şirketi’nde başlamıştır (MetLife – Metropolitan Life Insurance).

Metropolitan Life Insurance’da sırasıyla, Satış Danışmanlığı, Satış Müdürlüğü, Saha Eğitmenliği, Bölge Müdürlüğü, Bölüm Müdürlüğü ve üst düzey yöneticilik görevlerinde bulunmuştur.

Hayat, Sağlık ve Kaza branşlarında lisans sahibi olup aynı zamanda emeklilik sigortaları (Pension Planning) ile ilgili olarak New York borsasına kayıtlıdır.

Hayat - Riziko Kabulcüleri (Underwriter) eğitim konseyi başkanlığı görevinde bulunmuştur.

CLU (Chartered Life Underwriter) lisansına sahiptir.

ChFC - New York borsasına kayıtlı finansal danışmanlık uzmanlığına sahiptir (ChFC – Chartered Financial Consultant).

İngiltere’deki Manchester Üniversitesi ile İstanbul Bilgi Üniversitesi’nin işbirliği çerçevesinde düzenlenen İşletme Yönetimi alanında Executive MBA yapmıştır.

Sektörde, bir süre Amerika vatandaşlarına yönelik Metlife’ın Ortadoğu temsilciliğini yaptıktan sonra özel bir sigorta şirketinde Haziran 1996’dan Şubat 2001’e kadar Acente ve Pazarlamadan sorumlu Gn. Md. Yardımcısı olarak görev yapmıştır.

Şubat 2001 tarihinde Gözetmen Sigorta Aracılık Hizmetlerini kurmuş ve ürün bazında sigorta şirketlerine danışmanlık hizmeti vermeye başlamış, Ocak 2007 tarihinde ise Gözetmen Sigorta Brokerliği firmasını hayata geçirmiştir.

Kendisi, aslen Amerikalı olup, 1981 yılında Müslüman olmakla şereflenmiş ve ismini değiştirerek “Abdullah İsmet” ismini almıştır. 1985 yılında Türkiye’ye yerleşmiştir. Evli ve 2 çocuk babasıdır.