RİSKİNİZİ YÖNETİR HUZURUNUZU GÖZETİR
RİSK YÖNETİMİ
Hayatın Güncel Gerçekleri
Featured Image
Anne ve minik kızı yangını gözyaşları içinde izledi

Kocaeli’nin İzmit ilçesinde bir evde çıkan yangın, itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesiyle büyümeden söndürüldü. Evden kendilerini zor atan anne ve 6 yaşındaki kızı, evlerinin yanışını gözyaşları içinde izledi. İHA - 01.02.2016

Edinilen bilgiye göre yangın, Yeşilova Mahallesi Şebboy sokak üzerinde meydana geldi. Niyazi Ceylan’a ait evin giriş katında kiracı olarak oturan Melek Yalçın, eşinin evde bulunmadığı bir saatte yatak odasından dumanların geldiğini fark etti. Alevlere ilk olarak kendisi müdahale eden Melek Yalçın, söndüremeyince 6 yaşındaki kızı Sude’yi alarak hemen kendisini sokağa attı.

Vatandaşların haber vermesi üzerine olay yerine çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi. Dumanlar tüm binayı sararken, itfaiye ekiplerinin zamanında müdahalesiyle yangın büyümeden söndürüldü.

Evlerinin yandığını gören minik Sude’nin annesine sarılarak ağlaması ise yürekleri dağladı. Anne Melek Yalçın da gözyaşlarına boğulurken, kızına sarılarak teselli bulmaya çalıştı. İzmit Belediyesi ekipleri de yanan evde tutanak tuttu. Herhangi bir can kaybının yaşanmadığı yangında, evde maddi hasar meydana geldi.
Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. 

DİNÇER AKBİR - REFİK FİDAN

YORUM:

Yuvamız, hayatımızın en önemli sermayelerinden biridir. Öyle ki kurarken yaptığımız tasarruflar çok ciddi fedakarlıklar gerektirir. Ancak onu korumak da en az almak kadar önemli. Neyse ki, korumak için fedakarlık gerekmiyor! Günde 1 TL gibi cüzi bir miktarda disiplin yeterli.

Bu kadarlık ufak bir bütçe ile yuvanızı ve eşyalarınızı güvence altına almış, komşularınıza verebileceğiniz zararlara karşı da bir teminat elde etmiş olacaksınız. Konut sigortanızı eksik etmeyin, mutlu yuvanızı güvende tutun.