RİSKİNİZİ YÖNETİR HUZURUNUZU GÖZETİR
RİSK YÖNETİMİ
Hayatın Güncel Gerçekleri
Featured Image
SOĞUK HAVA DEPOSUNDA YANGIN

Ereğli Adana kara yolu üzerinde faaliyet gösteren Erbuz firmasına ait soğuk hava deposunda saat 16.30 sıralarında yangın çıktı. Milyonluk malzeme ve meyve olduğu kaydedilen soğuk hava deposundaki yangın büyük zarar meydana getirdi. İHA Konya – 17.04.2011

Depoda başlayan yangın rüzgarın da etkisiyle kısa sürede büyüyerek tüm tesisi sardı. Hızla büyüyen yangın, Ereğli Belediyesi itfaiye ekipleri müdahale etmesine rağmen kontrol altına alınamadı. Yangın söndürme çalışmalarında itfaiye ekiplerine yardımcı olmaya çalışan vatandaşların çabaları da yangını söndürmeye yeterli olmadı.

Gözetmen Sigorta Brokerliği – Selim Oral İsmet, Pazarlama & İş Geliştirme Md.; Antrepo ve depoların en büyük risklerinin başında yangın gelmektedir. Yeterli önlemlerin alınmaması ve dikkatsizlik neticesinde, bir anda trajik neticeler ile karşılaşılabilmektedir.

Özellikle 3. şahıslara ait olan emteların zarar görmesi ile, bu kurumlara karşı doğan sorumlulukların boyutu, altından kalkılamaz hale gelebilmektedir.

Böylesi risklere karşı, teminat çalışması yapılırken deponun içerdiği emteaların çeşitleri ve miktarları net olarak belirtilmeli ve hasar halinde eksik sigorta durumu ile karşılaşmamak için periodik olarak güncellenmelidir.


Yukarıda yaşanan risklerden korunmak üzere, temin edilmesi gereken ilgili teminatları görmek üzere lütfen tıklayınız

 
LİNKLER: Depocu Sorumluluk Sigortası, İşyeri Yangın Sigortaları, 3. Şahıs Sorumluluk Sigortası, Makina Kırılması Sigortası, Kâr Kaybı Sigortası, Emtea Nakliyat Sigortası, Mesleki Sorumluluk Sigortası