RİSKİNİZİ YÖNETİR HUZURUNUZU GÖZETİR
RİSK YÖNETİMİ
Hayatın Güncel Gerçekleri
Featured Image
İŞ KAZASI: İNŞAAT'TA ÇALIŞAN İŞÇİ 5. KATTAN DÜŞEREK ÖLDÜ

Adana'da meydana gelen iş kazasında, çalıştığı inşaat halindeki binanın beşinci katında el arabasını tutmaya çalışan işçi, beşinci kattan düşerek öldü.

İnşaat işçisi olarak çalışan Murat Küçük (37), arkadaşıyla birlikte çalıştıkları inşaatın beşinci katında dengesini kaybederek aşağıda bulunan tuğla ve kum yığınlarının arasında beton zemine çakıldı. Küçük, olay yerinde hayatını kaybederken gözleri önünde arkadaşını kaybeden Mustafa Sarıgöz (24), "Kumu boşaltmak için kum sepetini el arabasına doğru çekti. Bu sırada el arabası düşecek gibi oldu. Onu tutmaya çalışırken dengesini kaybedip aşağı düştü" dedi. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı.

İHA
Adana - 08.01.2011

 

Gözetmen Sigorta Brokerliği – Melike Uçar , Teknik – Operasyon & Hasar Uzmanı; İnşaatların en temel risklerinin başında, bedeni riskler gelmektedir. İnşaat All Risk sigortalarında, işçilerin taşıdıkları riskler göz ardı edilebilmektedir.

 

İnşaat esnasında doğabilecek tüm riskler İnşaat All Risk sigortaları ile teminat altına alınabilmektedir. Ancak çalışan işçilerin vefatı, sakat kalmasından dolayı işveren’e tazminat davaları açılabileceği gibi kısmi hasarlarda tedavi masrafları da olmaktadır.

 

Yukarıda yaşanan risklerden korunmak üzere, temin edilmesi gereken ilgili teminatları görmek üzere lütfen tıklayınız

 

LİNKLER: İnşaat Sigortası, Montaj Sigortası, Makina Kırılması Sigortası, İşveren Sorumluluk Sigortası, 3. Şahıs Sorumluluk Sigortası, Yönetici Sorumluluk Sigortaları, Ferdi Kaza Sigortaları (Grup), Hayat Sigortaları (Grup)